Jak vybrat poštovní schránku

Jak vybrat poštovní schránku

Přesto, že dopisy a pohledy si posíláme už jen málokdy, bez poštovní schránky se neobejdeme. Ať už v ní končí noviny, letáky nebo úřední dopisy, je rozumné zainventovat do opravdu kvalitní schránky s bezpečným uzamykáním. Jakou vybrat? 

Jaký materiál? 

Materiál, ze kterého je poštovní schránka vyrobená, má zásadní vliv na kvalitu a životnost. Nerezové poštovní schránky jsou ideální do venkovního prostředí, jelikož odolávají povětrnostním podmínkám a s povrchovou úpravou i korozi. Pokud máte rádi retro styl, vyberte si z nabídky kovaných schránek. Jsou sice dražší, ale vyniknou zajímavým vzhledem, a to zejména na podobně stylizovaném plotu. Kovaná schránka by vždy měla mít povrchovou antikorozní úpravu. 

Pokud si vyberete dřevěnou poštovní schránku a hodláte ji umístit ven, měli byste ji opatřit plechovou stříškou, protože dřevo se může vlivem vlhkosti kroutit. Plastové schránky bývají dostatečně odolné, aby mohly být umístěné venku, avšak ne na přímém slunci. Nemusí odolat ani silným bouřkám. Jejich nevýhodou je menší životnost než u jiných schránek. Netradiční volbou jsou keramické poštovní schránky, ty však nebývají uzamykatelné a nejsou příliš odolné. 

Jakou velikost? 

Velikost schránky volte podle toho, jaké formáty zásilek očekáváte nebo dostáváte. Na dopisy stačí schránky menších rozměrů, noviny by se v nich ale mohly pomačkat a potrhat. Poštovní schránka, do které se bez problému vejde časopis, by měla mít alespoň 34 centimetrů na výšku a 25 centimetrů na šířku. 

Kde bude umístěná? 

Posledním důležitým faktorem je to, na čem bude schránka připevněná. Schránka může být volně stojící na sloupku, kvůli které není nutné provádět konstrukční zásahy do zdiva nebo plotu. Nástěnné schránky se však stále těší největší popularitě, protože se velmi jednoduše instalují. Poštovní schránka může být umístěná také přímo na domovních dveřích, pokud nemáte oplocený pozemek. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *