Vypěstujte si doma cibuloviny, které vykvetou za chvíli i bez hlíny

Vypěstujte si doma cibuloviny, které vykvetou za chvíli i bez hlíny

I když to venku stále ještě nevypadá, že by přišlo jaro nebo že by jaro vůbec přicházelo, neznamená to, že si trochu tohoto ročního období nemůžeme přinést do svých domovů. Naopak můžeme. Stačí, když si během chvilky vypěstujeme cibuloviny, které naši domácnost rozzáří všemi nejrůznějšími barvami. Pokud vám taky chybí pestrost květin nebo stromů, navoďte si barevnou jarní atmosféru u sebe doma s dostatečných předstihem. Potřebovat k tomu nebudete ani květináč s hlínou, tak snadné to je.  

Možná jste si mysleli, že vypěstovat květinu lze jenom tak, že ji zasadíte do výživné půdy do květináče, který následně umístíte na místo, které květině vyhovuje. Ale pravdou je, že si cibuloviny můžete vypěstovat daleko rychleji a bez použití hlíny. Jde to jenom za pomocí vody, díky které vám vykvetou jak hyacinty, tak také tulipány, narcisy a samozřejmě i modřence a podobné cibuloviny, na které se na jaře tak těšíte.  

Hydroponie je ta odpověď 

Ptáte se, jak je to vůbec možné? Jak je možné vypěstovat si cibuloviny za pár chvil jenom z vody? Odpovědí je takzvaná hydroponie. Hydroponické pěstování není nic nového, znali už i staří Egypťané, kteří zjistili, že se jedná o způsob pěstování s hromadou výhod. Rostliny jsou při hydroponickém pěstování méně náchylné k chorobám, rychleji rostou, dokonce rostou i lépe.  

Jak pěstovat rostliny pomocí hydroponie 

Jak již bylo zmíněno, jedná se o pěstování pouze ve vodě. Není k tomu potřeba květináč ani hlína. Je však třeba si dát pozor na to, aby hladina vody dosahovala jenom ke kořenům, v opačném případě cibuloviny brzy uhnijí.  

Jaké cibuloviny lze tímto stylem vypěstovat? 

Obecně lze říct, že je možné tímto stylem vypěstovat takřka všechny cibuloviny. Nejrychleji se však tomuto způsobu pěstování podřídí hyacinty nebo také tulipány či krásné žluté jarní narcisy.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *