sauna

Jak se pozná kvalitní sauna?

Když se budete ve světě wellness pohybovat tak dlouho jako my, poznáte, že finské sauny se vlastně dělí jen na dvě základní skupiny – kvalitní a nekvalitní. A jak už to na světě bývá, pohledem do katalogu tento rozdíl, bohužel, nepoznáte.

Začíná to v lese

Nadpis je možná trochu nadsázka, ale skrývá v sobě velkou pravdu: základním dřevem pro výrobu sauny je smrk. A je naprosto zásadní, v jakém lese vyrostl.

Někteří garážoví výrobci klidně sáhnou po smrkovém dřevě, které rostlo v českých lesích. Je totiž levnější. Ale jediné správné smrkové dřevo vhodné pro stavbu kvalitní sauny roste ve Skandinávii. Má menší suky a díky chladnému podnebí i vyšší hustotu dřeva; díky tomu je odolné a pevné.

Sauna na míru nebo sauna typová?

Jestliže jste již naplánovali a vybrali místo, kde chcete saunu mít, máte tyto možnosti:

  • Koupit typovou saunu, která velikostí a designem zapadne přesně do vybraného prostoru
  • Nechat si navrhnout a vyrobit saunu na míru, přesně podle vašeho rozměru a gusta

Typová sauna není špatná volba, pokud váš rozměr koresponduje s rozměry vybraného modelu finské sauny. Lepší saunoví výrobci nabízejí i rozměrové varianty, nebo vám rozměr dokáží přizpůsobit. Vždy to ale bude určitý kompromis, který je na druhou stranu vyvážený výhodnější cenou. I za volbou typového řešení se může skrývat opravdu kvalitní sauna.

sauna

Výroba sauny na míru je ideální volba pro ty, kteří hledají maximální přizpůsobení sauny konkrétnímu rozměru a představám o designu. Zde se nekladou žádná omezení: pro výrobu sauny si můžete si vybrat dřevo, kámen nebo moderní dýhované desky Rohol ve stovkách variant vzhledu. Takto vyrobená sauna na klíč se může stát opravdovým klenotem vašeho interiéru.

Sauny made in Czech

Zakázková výroba saun je hlavní činností české společnosti SaunaSystem, která se na trhu etablovala mezi přední producenty finských saun a infrasaun nejvyšší kvality.

Velký podíl ruční práce, precizní řemeslné zpracování a důraz na detaily – to je společná charakteristika každé sauny na míru, kterou ve svých dílnách nedaleko Prahy odborníci společnosti SaunaSystem vyrobí.

sauna

Kvalitní sauna to není jen pečlivě vybrané a opracované dřevo. Abychom mohli nabízet na naše sauny až desetiletou záruku, používáme výhradně osvědčené technologie od německých a rakouských výrobců.

Vybírejte nejen očima

Jak jsme napsali v úvodu: kvalitní saunu jen na obrázku nepoznáte. Musíte si ji osahat, přivonět a nejlépe i vyzkoušet. Proto jsme pro zájemce o sauny postavili Saunové showroom, které najdete v Praze – Uhříněvsi.

Najdete v něm několik modelů saun od standardního až po luxusní provedení. A každou si budete moci nezávazně vyzkoušet. Kontaktujte nás a rezervujte si termín vaší návštěvy. Na vlastní oči se přesvědčte o kvalitách našich saun a infrakabin.

www.saunasystem.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *