Péče o zimní tulipány

O zimní tulipány se starejte jinak než o ty jarní – poradíme

Ne každý je milovníkem zimy. Zimu milují hlavně sportovci, kteří se nemohli dočkat zimních sportů, milují ji milovníci vánočních svátků, ale to je všechno. Ostatní se už těší, kdy rozkvetou kytičky. Letošní zima je navíc poměrně nepříjemná – vánoční svátky byly klasicky na blátě, v lednu trochu nasněžilo, ovšem opět to roztálo a nyní se potýkáme jenom s mokrým sněhem, který se mění v nepříjemnou břečku, kterou nikdo nemá rád. Proto se nemůžeme čemu divit, že mnoho lidí už volá jaro, a to tak, že si do svých domácností pořizují typicky jarní kytičky, které aktuálně koupíte snad v každém květinářství.

Mezi nejoblíbenější jarní kytičky, které se aktuálně hojně kupují, se řadí rozhodně tulipány. Jsou to květiny, které si doslova zamilujete – jednoduchost a barvy jsou něco, co vás upoutá na první pohled.

Ovšem mnoho lidí si myslí, že se o tyto zimní tulipány mohou starat stejně jako o jarní tulipány, ale to je lež. Zimní tulipány jsou zvyklé na trochu jiné podmínky – pokud jim tyto podmínky dáte, vydrží vám klidně i víc jak čtrnáct dnů.

Jak se o zimní tulipány starat?

Pokud si koupíte zimní tulipány, měli byste mít na paměti, že je třeba jim dopřát chlad. Samozřejmě jsou zvyklé na pokojovou teplotu, ale klidně je mějte i u otevřeného okna. Co se týče vody, tulipánky koupené v zimě potřebují dost chladnou vodu, protože jsou zvyklé na teploty pohybující se kolem mínus pěti stupňů. Nebojte se tak do vody přimíchat led – jenom tak vám vydrží déle než čtrnáct dnů.

Kde aktuálně koupím nejlevnější tulipány?

Jestliže neradi nakupujete květiny ve vašem blízkém květinářství, a to hlavně z toho důvodu, že jsou v květinářství zbytečně drahé, měli byste si tulipány koupit v běžných supermarketech nebo hypermarketech. Celý svazek tulipánů totiž například v TESCU nebo v Albertu koupíte za zhruba šedesát korun.

Nemusíte se bát, že tyto květiny nebudou kvalitní – jsou, jenom je chce trochu ořezat či zastřihnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *