Hypoteční sazby 2018

Jak vysoko letos vystoupají hypoteční sazby?

Každý z nás touží po svém vlastním bydlení, ale je jasné, že většina z nás nemá tolik peněz na to, aby si dům koupili jen tak z fleku – lusknutím prstů. Většinou je zapotřebí si vzít hypoteční úvěr, který dneska už bohužel není možné tak rychle získat. Pokud sledujete svět hypoték, určitě jste zaregistrovali, že podmínky, které je třeba splňovat při žádostech o hypotéku, se dost zpřísnily. Bylo to nařízení České národní banky, která už má doslova po krk neplatičů a dlužníků, kteří si půjčili a půjčené peníze nejsou ochotni vrátit zpět. Přísnější podmínky však nejsou jedinou překážkou. Nyní jsou hypotéky nevýhodné zejména díky hypotečním sazbám.

Hypotéka se skutečně dost zpřísnila. Stále však není v takovém stavu, že by na ni dosáhli jenom ti, kteří patří do vyšší společenské třídy. Jestliže máte minimálně průměrnou mzdu a jestliže jste naprosto bez dluhů, je pravděpodobné, že hypotéku skutečně dostanete. Samozřejmě je třeba mít nějakou železnou zásobu, kdyby se náhodou stalo, že budete odříznuty od svých každoměsíčních příjmů.

Tím hlavním problémem, proč lidé couvají z hypoték, není to, že by snad byly přísnější podmínky takovou překážkou, ale jsou to hlavně již zmiňované úrokové sazby hypoték, které nezadržitelně stoupají.

Jaké jsou aktuální hypoteční sazby?

Co se týče aktuálních hypotečních sazeb, průměrná úroková sazba stojí na 2,19 procentech. Pokud si však nyní myslíte, že se jedná o dost nevýhodný úrok, tak se bohužel pletete – nevýhodný úrok totiž teprve přijde, a to během tohoto roku.

Do jakých výšin se má úroková sazba dostat?

Podle oborníků by letos měla úroková sazba růst ještě mnohem rychleji než vloni. Vloni se hypoteční sazba pohybovala kolem dvou procent, letos to bude jinak. Letos se nebude přešlapovat na místě, ale mělo by, podle všeho, dojít k šíleně velkému nárůstu hypotečních sazeb. Ty by měly letos překročit tři procenta!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *