tmavá kuchyně

Máte tmavou kuchyni? Poradíme, jak do ní dostat světlo

Většinou se to stává tehdy, kdy si koupíte nějaký už postavený dům nebo si koupíte nějaký hezký byt, v němž se rozhodnete žít – nejste s něčím spokojeni. Většinou je tato nespokojenost jenom drobná. Například spočívá v tom, že koupelna není až tak velká, po jaké jste ve skutečnosti toužili. Nebo je to kvůli tomu, že linka je o centimetr delší, než jste chtěli. Někdy nejste však spokojeni s tím, že máte sice tmavou kuchyni, která se vám líbí, ale je v ní až příliš tma. Jak tedy v takové tmavé kuchyni „rozsvítit“ více světla?

Samozřejmě kvůli tomu, že máte málo světla v kuchyni, si nemusíte kupovat opět jiný dům nebo byt. Je to jenom drobný zádrhel v jinak naprosto dokonalém příbytku. Navíc málokdo to ví, ale i s tímto problémem se dá něco dělat.

Tento problém nenastává často

Pokud se navíc potkáte s tímto problémem, většinou se můžete cítit naprosto ojediněle, protože jen málokdy se stává, že je v kuchyni tma. Nejčastěji je tento problém u novostaveb, které zatím ještě nikdo neobydlel, proto se nepřišlo na tento drobný zádrhel či na tuto drobnou nepříjemnosti. Mnohdy je však za tmavou kuchyni zodpovědný ten, kdo si ji nechal postavit – přece jenom v poslední době hlavně mladí lidé dbají na módní trendy a nechávají si tak postavit kuchyni třeba v tmavé podobě, která by ladila s tmavým betonovým podkladem. Pak se není čemu divit, když je kuchyně taková tmavá – světlo se nemá kde odrazit.

Jak dostat do místnosti více světla?

Více světla však přinesete poměrně lehce – stačí, abyste se soustředili na okna. Pokud se rozhodnete postavit si takovou kuchyni, která bude tmavá, nezapomeňte do ní přistavit i velká francouzská okna. Právě díky velkým oknům, která jsou obvykle od země až ke stropu, dosáhnete toho, že do místnosti bude proudit mnohem více světla, než tomu bylo doposud. Do takové kuchyně rozhodně nevolte malá okna, protože byste v kuchyni museli svítit neustále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *