Výhody a nevýhody robotické sekačky na trávu. Hodí se i pro váš trávník?

Výhody a nevýhody robotické sekačky na trávu. Hodí se i pro váš trávník?

Robotické sekačky mohou být dobrým řešením pro ty, kteří nechtějí neustále sekat trávu sami. Jejich cena už není tak vysoká, takže se mohou stát dobrými pomocníky na zahradě. Tento pomocník ale rozhodně není kouzelný, takže má svá omezení. Předtím, než si robotickou sekačku pořídíte, byste si měli zjistit, zda je skutečně tím pravým pro vás. Zde jsou hlavní výhody a nevýhody robotických sekaček. 

Hlavní výhody robotických sekaček 

Hlavní výhodou robotické sekačky je to, že odvede práci za vás. Vy už nebudete muset sekat svůj trávník. V závislosti na modelu mohou robotické sekačky disponovat celou řadou užitečných funkcí, jako je například sekání jiným směrem (aby nevznikly vyjeté koleje nebo nahnutí stébel po směru sekání). Sekačky jsou velmi chytré, mají senzory, které jim zabrání narazit do překážek. Ovládat je můžete ovladačem nebo prostřednictvím aplikace, kterou si stáhnete do mobilního telefonu. Některé sekačky jsou navíc vybaveny GPS lokátorem, takže v případě odcizení můžete svou sekačku najít. 

Další výhody sekaček 

Na skladování robotické sekačky nebudete potřebovat tolik místa, jako na skladování klasických sekaček. To ocení zejména domácnosti, které nemají příliš místa pro uskladnění zahradnických potřeb. Jejich chod je obvykle také mnohem tišší, což ocení nejenom sousedé, ale také rodiče malých dětí či majitelé domácích mazlíčků. Navíce je můžete naprogramovat, aby sekali, když jste třeba v práci. Robotické sekačky považujeme za mnohem bezpečnější. Pokud má totiž dojít ke kontaktu s něčím (například vaším dítětem), díky senzoru tomu robotická sekačka zabrání. 

Nevýhody robotických sekaček 

Mezi hlavní nevýhody patří poměrně vysoká pořizovací cena sekaček. Drahé mohou být také náhradní díly či údržba robotických sekaček. Navíc prvotní nastavení sekačky (instalace obvodového naváděcího drátu) může být časově náročná. Chybná instalace může navíc způsobit problémy. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *