Sedm nejhezčích balkonových květin do truhlíku. Zasaďte si jednu z nich

Sedm nejhezčích balkonových květin do truhlíku. Zasaďte si jednu z nich

Každý balkon by měl být ozdoben několika květinami. Prázdné balkony nejsou nejen moderní, ale nevypadají ani hezky a vesele. V případě, že nyní po zimě opět vytahujete rostliny na váš balkon, je třeba vědět, jaké balkonové rostliny do truhlíků zasadit. Zahradnictví a květinářství však nabízí obrovské množství takových květin a člověk neví, jaké budou nejhezčí, až rozkvetou. Vybrali jsme proto sedm horkých kandidátů, s nimiž budete mít daleko hezčí balkon než vaši sousedé, s nimiž každým rokem vedete jakousi pomyslnou bitvu.

Bakopa jako netradičnost do truhlíků

Znáte převislé bakopy? Jedná se o krásnou květinu rostoucí od května do října. Má drobné bílé kvítky, ale najdete také odrůdy se světle modrými květy, jež působí trochu jemněji. Během sezony se hnojí co čtrnáct dnů, po odkvetení s hnojením přestáváme. Co se týče zalévání, substrát nesmí nikdy proschnout.

Mandevilla jako exotika v květináči

Jestliže toužíte po něčem trochu exotičtějším, doporučujeme do truhlíku zasadit mandevillu. Je to kráska pocházející s brazilských pralesů potřebující jen mírnou zálivku. Dbejte však na časté hnojení, ideálně každý týden.

I hledíkovka je možnost

Pokud preferujete sázet rostliny do samozavlažovacích nádob, doporučujeme do takových nádob zasadit takzvanou hledíkovku.

Znáte Million Bells?

I s květinou zvanou Million Bells uděláte na balkoně parádu. Ke svému spokojenému růstu potřebují hlavně teplo a dostatek světla, měly by být chráněné před deštěm a větrem.

Kosmatec jako milovník slunce

Stejný dostatek světla potřebuje takzvaný kostmatec, který si nepotrpí na zálivku. Pokud tedy na něj bude celý den pražit sluníčko, je to zcela v pořádku.

Nebesky modrá lobelka

Další unikátní rostlinou na balkon je rozhodně lobelka, která se často pěstuje i v záhonech. Miluje propustnou půdu a pravidelnou zálivku.

Na prudkém slunci pokvete šrucha

Další balkonovou rostlinou je šrucha, které se bude dařit hlavně na prudkém sluníčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *