Jak prodat hypotékou zatíženou nemovitost. Je to vůbec možné?

Jak prodat hypotékou zatíženou nemovitost. Je to vůbec možné?

Zatímco řada lidí kupuje, druhá skupina prodává. A je to tak v pořádku. Ve chvíli, kdy je poptávka po nemovitostech do nebe volající, je logické, že se lidé chtějí zbavit svého majetku, který je možná už nějakou dobu pořádně tíhne. Jenže mnozí naráží na jednu věc, a sice na hypotéku. Nejraději by prodali nemovitost, která však hypotékou zatížena bohužel je. Jde to tedy vůbec, je půjčka na bydlení tak velkým problémem, že prodej zmaří? 

Prodat nemovitost můžete i s hypotékou 

Pakliže jste se z nějakého důvodu rozhodli prodat nemovitost, nemusíte se bát, že by hypotéka, kterou jste si na ni původně vzali, byla nějakou překážkou. Je dokonce několik možností, jak s ní naložit. Ze všeho nejdříve se ale vyplatí udělat jeden krok, a sice vyčíslit zbývající dlužnou částku bankou, případně získat její souhlas s prodejem této nemovitosti, pakliže to podmínky týkající se hypotečního úvěru stanovují. 

Až budete mít v rukou dokument týkající se vyčíslení a s bankou budete mít v tomto ohledu jasno, můžete si vybrat některý ze způsobů, jak takovou nemovitost prodáte. 

Jaké jsou vaše možnosti? 

Jak už bylo zmíněno, možností, jak prodat nemovitost je víc než dost. Předně můžete převést zástavní právo na jinou nemovitost, poté převést aktuální hypotéku na zájemce o koupi, což je poměrně častý způsob, jak se tato nastolená situace řeší. V tomto případě ale hraje největší roli vzájemná domluva prodávajícího, kupujícího a banky, tak to nepodceňte. 

Anebo se samozřejmě nabízí splacení zbývající dlužné částky hypotéky kupujícím najednou. I když se jedná o nejsnazší způsob, jak se zbavit hypotéky na nemovitost, pokud se splácí v době plynoucí fixace, většinou je předčasné splacení podmíněno i menšími poplatky. Samozřejmě ty nejsou velké (respektive jsou limitované), ale jsou. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *