Jaké druhy exotického ovoce můžete pěstovat na zahradě?

Jaké druhy exotického ovoce můžete pěstovat na zahradě?

Doba usilovného pěstování začíná. Lidé začínají pěstovat různé druhy ovoce a zeleniny na svých zahradách hned ve chvíli, kdy sluníčko ukáže své sluneční paprsky. V současné době je drtivá většina lidí zaměřená na výsadbu klasických plodin, jako jsou jablka, jahody nebo případně základní, klasické druhy zeleniny. Jenže je nyní otázkou, jestli netouží po něčem jiném a exotickém. Sice je exotické ovoce spíše vánoční ovoce, ale na druhou stranu si takové ovoce můžete vypěstovat sami během teplejších ročních období na své zahradě. Pro jaký druh exotického ovoce se rozhodnete vy? 

Pokud vám tradiční švestky, hrušky, jablka nebo jahody nestačí, letos zkuste na svou zahradu zasít něco zcela jiného, exotického, co dokonce nepěstuje ani váš soused. Kupodivu je takových exotických druhů ovoce, které lze na zahradě pěstovat, víc než dost.  

Nashi 

Na své zahradě můžete pěstovat nashi, tedy asijskou hrušeň, která se v posledních letech dostala do ovocného sortimentu mnohých z nás. Asijská hrušeň nashi je velmi perspektivní dřevina, která skvěle odolává mrazům. Může dorůst až do deseti metrů, obvykle začíná kvést během dubna a opyluje ji hmyz.  

Chuť plodů z nashi chutná jako hruška spojená s ananasem, což je vynikající kombinace.  

Papája 

Věděli jste, že si na své zahradě můžete vypěstovat i takovou papáju? Papája je tropická rostlina, která velmi připomíná palmu. Není to dřevina, je to spíše bylina. Pěstují ji po celém světě, proč ji tedy nezačít pěstovat i u nás?  

Mnozí lidé se pokouší papáju pěstovat rovnou v bytě. Vyžaduje ke svému spokojenému životu jen rozptýlené světlo, vysokou vzdušnou vlhkost a pravidelnou zálivku. Neumí se sžít se zimou, teplota nesmí spadnout pod patnáct stupňů. 

Kaki 

Málokdo to ví, ale také kaki lze vypěstovat v pohodlí domova. Jedná se o oranžový až načervenalý plod, u něhož korunu musíme tvarovat řezem. Ve své rodné zemi dokáže narůst až do výše patnácti metrů, u nás však tolika metrů nedosáhne. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *