Jaké jsou výhody a nevýhody sušičky na prádlo?

Jaké jsou výhody a nevýhody sušičky na prádlo?

Ze sušičky na prádlo se stal doslova hit, který musí mít doma nejedna hospodyňka. Jedná se však skutečně o tak obrovského společníka, bez kterého si nedovedete představit svůj život? Jelikož nemluvíme o investici za hubičku, nabízí se otázka, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto domácího spotřebiče. Pojďme si dotaz zodpovědět.  

K sušičkám na prádlo se ženy upnuly hlavně v době zimy, kdy jim bylo znemožněno věšet prádlo na zahradě. Aby se v domácnosti zbytečně nezvyšovala vlhkost a aby nedocházelo ke vzniku plísní, sušička jim přišla jako ideální řešení. Jenže opravdu mluvíme o věci, bez které se neobejdeme? 

Sušička má řadu výhod 

Není pochyb ani sporu o tom, že sušička má plno výhod. I zmiňované zamezení plísní, když upustíme od věšení prádlo v domácnosti lze brát za jistý benefit. Na seznamu výhod však leží ještě mnoho dalších položek, k nimž patří i úspora času. Prakticky ihned, co pračka dokončí svůj úkol můžete mokré prádlo přesunout do vedlejšího domácího spotřebiče a po dokončení jeho úkolu své prádlo už jen poskládáte. Tak snadné a rychlé to je. Neztrácíte čas věšením prádla, ani jeho sbíráním, a nakonec ani žehlením, což je činnost zabírající nám nemálo toho nejcennějšího.  

Co oceníte, tak ekonomickou stránku věci. I když se koupi sušičce vyhýbáte, protože se domníváte, že jen zvýší energetickou spotřebu rodinného domu, pak se mýlíte. Zas tak velký nárůst spotřeby energie opravdu neočekávejte. Jedná se o velice úsporného pomocníka (ostatně to si potvrdíte i tím, že si pořídíte spotřebiče s energetickým štítkem začínajícím na písmeno A). Díky tomu nehrozí, že na účtech za elektřinu uvidíte přehnanou částku. Čemu se vyhněte, tak energetické třídě G, což jsou opravdu ty nejhorší sušičky na trhu.  

Sušit lze téměř vše 

Pokud bychom měli pokračovat seznamem výhod, další položkou by bylo to, že v ní lze sušit prakticky všechno. Ať už vlastníte kousky z bavlny nebo dáváte usušit oblíbenou vlněnou deku, vždy se jedná o textil, se kterým si domácí spotřebič opravdu dobře poradí.  

Sušička k jednotlivým textiliím přistupuje velice opatrně, šetrně a jemně. Důvodem toho je nastavení, které bylo v domácím spotřebiči navoleno. Proces sušení se vždy zastaví v okamžiku, kdy se narazí na optimální hodnotu vlhkosti prádla. Pokud byste si nechali usušit prádlo venku, něčeho podobného jen stěží dosáhnete.  

Bohužel jsou tu i nevýhody 

Každá mince má svůj rub a líc a v případě sušičky na prádlo tomu není jinak. Pokud si nyní vybíráte tohoto společníka do domácnosti, je opravdu klíčové, abyste zvážili i nevýhody, které hrají na výběr sušičky roli.  

Předně stojí za zmínění její rozměry. Není to pračka ani myčka, které lze koupit v různých rozměrech tak, aby se vešly do daného koutu v koupelně nebo kuchyni. Sušička se dá pořídit prakticky jen v jednom rozměru, což se do panelákového bytu nemusí zrovna hodit.  

Většina rodin tento vzniklý problém řeší tak, že si pořizuje pračku zkombinovanou se sušičkou. I když se toto řešení jeví jako opravdu fenomenální, ve skutečnosti to není zas tak funkční východisko. Většinou tento typ praček nedokáže usušit tolik prádla, kolik jich dokáže pračka vyprat. Čímž se dostáváme ke kamenu úrazu, který nakonec vyústí v to, že zakomponovanou sušičku nebudeme využívat vůbec.  

Ani cena není zrovna sympatická 

Na seznamu nevýhod nám leží jedna zásadní položka, a tou je cena. Nemluvíme o zrovna levné záležitosti a mnohdy je cena to, kvůli níž zájemci odvrátí svůj zrak a pokračují v běžném sušení jako doposud. I když je pravdou, že se najdou i levnější alternativy, ty však nelze označit zrovna za kvalitu samu. 

DÁLE BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT 

Jak vybrat pračku? 

Jak vybrat vysavač? 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *