4 pokojové rostliny, kterými pohostíte svou kočku

4 pokojové rostliny, kterými pohostíte svou kočku

S příchodem kočičího mazlíčka do rodiny se neúprosně stěhují pryč jedovaté pokojové rostliny, jako je lopatkovec, begonie, brambořík, dracéna nebo pelargonie. Na jejich místo je ale potřeba dodat něco radostného. Tyto rostliny budou vaší kočce nejen vonět, ale také chutnat. Jejímu zdraví neublíží, právě naopak.  

Volně žijící kočky si pročišťují žaludek pravidelně 

Toulavé kočky pravidelně hledají rostliny, s jejichž pomocí se zbaví chuchvalců srsti, které jim zůstávají v žaludku. Předejít nepříjemným potížím spojeným s výskytem kuliček s chlupů můžete ale i u zcela domácích koček. Máte doma britku, norku, ragdollku, nebo mývalí kočku? Dopřejte jim bezpečné mlsání, které jim navíc pomůže k pevnému zdraví.  

Kočičí tráva je v každém obchodě pro chovatele 

V naprosté většině obchodů s chovatelskými potřebami seženete kočičí trávu. Stačí si jen koupit semínka a zasít do hlíny. Už za pár dnů máte zdroj výborné trávy pro kočku. Tu může bezpečně mlsat kdykoliv se jí zachce.  

Na místo plné světla umístěte šáchor 

Tato rostlina se k nám dostala z Egypta a kočky ji skutečně milují. Šáchoru přitom existuje na čtyři stovky druhů. Aby rostlina prospívala, ocení slunné stanoviště a dostatek vody. Šáchor se snad nedá přelít. Oblíbená bahenní rostlina klidně může stát ve vodě – tu ale samozřejmě musíte pravidelně měnit. Šáchoru nejvíce vyhovuje vlhký vzduch. Domácí rostlinku tak klidně můžete rosit. 

Šanta má mnoho účinků 

Šanta kočičí je další nenáročnou pokojovou rostlinou. Po jejím požití se u vaší kočky dostaví hned několik druhů nálad. Může po její konzumaci být hyperaktivní a zběsile běhat a honit se s vámi po bytě. Nebo bude naopak v rauši a bude mírně obluzená. Šanta na některé kočky působí jako sedativum.  

Máte doma zelenec? Výborně. Ten rozhodně z bytu neodstraňujte. Po jeho požití se na zemi objeví bezoáry – kočka si tedy dobře vyčistí žaludek od chlupů. Zelenec má rád dostatek světla i závlahy a velmi snadno se množí.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *