Anglický interiér

Anglický interiér je v kurzu. Co do něj patří?

Svůj dům můžete zařídit do mnohých stylů. V současné době mnohé domácnosti upřednostňují především jednoduchost a neutralitu, bohužel se bojí kontrastů, což je ostatně velká škoda. Pokud se i vy bojíte kontrastů, ale na druhou stranu nejste favoritem typického bíločerného vzhledu, doporučujeme vám si zařídit domácnosti do anglického stylu bydlení. Právě anglický styl bydlení je velice moderní, přesto mnozí lidé se ho bojí, a to není proč.

O anglickém stylu bydlení se tvrdí, že to je styl bydlení určený venkovu. Jenže v posledních pár letech se dostala Anglie i do městských bytů a do domů ve městech, což ocení ti, kteří touží po netradičním, přesto velice elegantním a moderním bydlení.

Pokud se také rozhodnete své bydlení zařídit do anglického stylu, přinášíme vám několik zásad, od kterých je nutné se odpíchnout.

1) Přírodní materiály všude, kam se podíváte

Anglické bydlení je především o přírodních materiálech, z nichž je vyroben nejen nábytek, ale také strop či stěny. Preferuje se zejména dřevo, zejména dubové nebo ořechové, dále také kámen. Co se týče sedací soupravy, i ta by měla mít základ dřevěný, protože právě tak docílíte toho perfektního elegantního a zároveň uklizeného dojmu, což je u anglického bydlení podmínka.

Anglické bydlení se vyznačuje jednoduchostí a neutralitou. Vládnout musí především přírodní materiály, jak jsme již zmínili. Na pestrost tady není prostor.

2) Masivní doplňky

S anglickým bydlením se pojí také masivní doplňky. Zejména máme na mysli velké zrcadlo s masivním viditelným rámem, které se většinou věší nad krbovou římsu. Na krbové římse bývá zpravidla rodinná fotografie a dominantou všech místností musí být lustr. Co se týče oken, ty musí být zahalena vkusnými, ale nikoli vykřikujícími závěsy.  Preferují se dlouhé závěsy až po zem, ale není to nutnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *