Čištění odpadů bez chemie

Vyčistěte ucpaný odpad i bez chemie

Většinou za to můžou vlasy, jindy zbytky z jídla – dřezy (lépe řečeno odpady) se ucpávají z mnoha různých důvodů, ovšem když se to stane, je problematické je opět vyčistit. Nejlépe uděláte, pokud odpady začnete čistit zavčasu, tedy v době, kdy voda začíná pomaleji odtěkat. Až přestane odtěkat úplně, odpady jsou natolik ucpané, že je mnohdy nevyčistí ani chemický přípravek, ani profesionál, kterého si zavoláte na pomoc.

Přivolaný profesionál však není nic levného, v dnešní době je to skutečně drahá záležitost, která je až poslední možností, kdyby se náhodou nepovedlo odpad vyčistit. Nejdříve to zkoušíte pomocí chemických přípravků, které si většinou poradí, ale je to dost nebezpečná práce. Většinou si přivoláte na pomoc žíraviny. Jenže odpady lze vyčistit i jinak, bez chemie a bez profesionála.

Vyzkoušet můžete několik babských rad

Můžete například vyzkoušet několik babských rad. Pomáhá například jedlá soda, prášek do pečiva nebo jenom kuchyňská sůl, která taky dokáže leccos rozleptat. Použití těchto přípravků je naprosto jednoduché, do odpadu nasypete celý sáček jedlé sody či prášku do pečiva, soli stačí menší hrníček. Poté přilijete hrníček octa a po několika minutách působení nalijete do odpadu vroucí vodu.

Postup je tedy stejný jako například u známé žíraviny používající se na čištění odpadu – u Krtka.

Když nic nepomáhá, je načase vyčistit sifon

Může se stát, že čistění nepomáhá, proto vyčistěte sifon. Vždy mějte gumové rukavice! Když sifon vyšroubujete, vyteče vám zbylá voda, proto se nezalekněte. Po odstranění nečistot zkontrolujte, jestli je v pořádku těsnění. Kdyby nebylo, je třeba ho nahradit novým. Těsnění jsou k prodeji v mnoha obchodech s instalatérskými potřebami.

Že je těsnění špatné, nekvalitní poznáte tak, že se drolí nebo je ztvrdlé. V tomto případě je třeba ho vyměnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *