Odstranění zvířecích chlupů

Jak odstranit zvířecí chlupy z pohovky?

Domácí mazlíčkové jsou skvělí společníci, dokud se nám neusadí na pohovce, gauči nebo na křesle. V té době se stávají našimi úhlavními nepřáteli, kteří po sobě zanechávají jenom kupu chlupů, jež jde z pohovek jenom velice těžko odstranit. Naštěstí nevěště hlavu. Máme několik tipů, jak snadno a rychle chlupy z gauče odstranit. Domácí mazlíčkové tak budou neustále milováni, i když po sobě zanechávají takový nepořádek.

Existuje mnoho způsobů, které vám pomohou s nepříjemnými chlupy od zvířat. Vybrali jsme jenom nejefektivnější způsoby, jak se s chlupy porvat tak, aby to stálo co nejméně drahocenného času.

Gumová rukavice jako pomocník číslo jedna

Naším prvním tipem je použití klasické, gumové rukavice. Bez sebemenší námahy se s její pomocí zbavíte chlupů od psů, koček či jiných podobných domácích mazlíčků. Dokonce vám pomůže dostat chlupy nejen z pohovky či křesla, ale i z podlahy nebo koberce. Gumovou rukavici si jenom nandejte, trochu si ji namočte a velice krátkými pohyby sejměte chlupy z povrchu pohovky či koberce.

Během čistění se vám budou chlupy na rukavici hromadit, proto je po chvíli vždy sejměte a vyhoďte, a pak dál pokračujte v práci.

Vyřeší to houbička na nádobí

Pokud máte na pohovce povlak nebo deku, která je celá od chlupů, vyřeší to vaše pračka. Tedy ne samozřejmě sama, ale s pomocí houbičky na nádobí. Pokud totiž s povlakem přidáte do bubnu pračky i houbičku na nádobí, během praní se všechny chlupy zachytí na ní a je najednou o problém méně.

Zkoušeli jste to s klasickou izolepou?

Pokud nemáte váleček, kterým byste po pohovce přejeli a na který by se chlupy nalepili, použijte izolepu. Namotejte si ji na ruku tak, aby lepivá strava byla od pokožky, a lehce s ní přejeďte po pohovce. Funguje to na stejném principu jako známý váleček, který dnes koupíte za pár korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *