Jak koupit nemovitost? Kroky, které je nutné podstoupit

Jak koupit nemovitost? Kroky, které je nutné podstoupit

Poptávka po nemovitostech je opravdu silná, což evidují prakticky všichni. A zatímco někdo aktivně prodává, jiný by nejraději něco koupil. Pokud se řadíte na druhou stranu barikády, pojďme si prozradit tipy či kroky, které je nutné podstoupit, pakliže koupit nemovitost nyní opravdu chcete. Je pravdou, že je to poněkud komplikovaný a možná pro někoho až zdlouhavý proces, při kterém můžete narazit na mnoho nástrah. 

Nejdříve si analyzujte své potřeby a aktuální situaci 

Ještě předtím, než se začnete ohlížet po konkrétní nemovitosti, doporučujeme analyzovat si aktuální situaci a své potřeby. Jak velkou nemovitost potřebujete? Jaké mají být její parametry? A jsou věci, které chcete, aby nemovitost měla? Co potřebujete, aby bylo v docházkové vzdálenosti? To vše si sepište a hledejte takovou nemovitost, která vše splňuje, respektive která splňuje alespoň to nejdůležitější pro vás. 

Bez prohlídky to nepůjde 

Pokud jste se po ujasnění svých kritérií a požadavků vrhli do plánování prohlídek, skvělé. Možná jste však narazili na realitní makléře, kteří prohlídku úplně odmítají, a to třeba vlivem současné situace. Ano, žijeme sice v době, v jaké žijeme, ale určitě by to neměl být důvod pro to, abyste se nemohli jít podívat do konkrétní nemovitosti.  

Jen pokud vás prostor zaujme a potvrdíte si, že vypadá opravdu stejně tak, jako na obrázcích, můžete o koupi reálně uvažovat. V opačném případě to není možné. 

Povolejte do boje i právníky a techniky 

Člověk si říká, že nechce při koupit nemovitosti příliš utrácet, a tak se snaží dávat ruce pryč od právní a technické pomoci. Jenže pokud nechce při koupi bytové jednotky nebo velkého rodinného domu prohloupit, právníci a technici jsou rozhodně na místě. Jen ti totiž odhalí, jestli dům opravdu není zatížen exekucí, jestli je smlouva v pořádku a není v ní někde „zakopaný pes”, respektive technici prohlásí, že je opravdu dům či byt bez jakýchkoli závad, které by bylo nutné později řešit. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *