moderní řešení pro nová okna

Stavba či rekonstrukce zaslouží moderní řešení pro nová okna

Ať už stavíte nebo jste se pustili do rekonstrukce domu či bytu, tak jsou okna jedním z hlavních prvků, na které se zaměřujeme. Však nám také dodávají dostatek světla do místností a to, jak si je navrhneme, budeme pak vnímat každý den. Ve většině případů se dnes volí okna plastová. Mnohdy ale zapomínáme na doplňky.

Zloděj nemůže dovnitř a teplo zase ven

Okno totiž není pouze průhled do domu, který má dodat dostatek světla. Je to také místo, kudy nám uniká teplo nebo je to místo, přes které je možno se do objektu vloupat. Proto není od věci zamyslet se nad možnostmi, které nabízejí venkovní rolety. Ty jsou v současnosti populárním prvkem novostaveb a své uplatnění najdou pro:

  • Lodžie a balkony
  • Okna

Na kvalitní okna většinou vždy pamatujeme. Ta obsahují trojsklo, abychom zabránili zvýšeným tepelným ztrátám a rosení oken z důvodu velkých tepelných rozdílů. Rolety nám v tomto ohledu ale mohou výrazně pomoci a ušetřit tak za vytápění a zvýšit tepelnou pohodu v místnosti. Když je třeba v zimě na noc stáhnete, snížíte tepelné ztráty.

Pokud je stáhnete, budete-li objekt opouštět, nepochybně zase zvýšíte jeho bezpečnost. Přes okna se zloději dostávají nejčastěji a bezpečnostní rolety umějí značně znesnadnit vniknutí do domu. Myslete na ně však dopředu, protože je můžete instalovat do kazety zapuštěné pod omítku, ať už do zdiva či zateplení. Získáte tak velmi elegantní řešení, které nenaruší ráz domu.

Co oknu nesmí chybět

Někdy se stává, že se při rekonstrukci vymění okna a majitelé nějak zapomenou na parapety. Ty jsou přitom nedílnou součástí okna jako celku a když máme nová okna a nemáme nové parapety, vypadá to poněkud zvláštně. Jejich výměna je přitom naprosto jednoduchá a žádoucí. Z venkovní strany abychom zabezpečili dobrý odvod třeba dešťové vody, která nám nebude namáčet na fasádu. Zevnitř pak k celkovému doladění designu okna nebo také pro zlepšení vlastností třeba z pohledu vlhkosti, kdy se například v koupelnách používají parapety plastové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *