rekonstrukce bytu

Jak na rekonstrukci koupelny v panelovém domě?

Čeká vás rekonstrukce koupelny v panelovém bytě a nevíte, co vše to obnáší? Není se čeho bát, jde pouze o dokonalou přípravu, pak už to půjde hladce. Musíte si také uvědomit, že sen a reality může být často odlišná. Záležet bude především na vás, jak se k celému procesu postavíte. Rozhodně byste se do rekonstrukce koupelny neměli pouštět svépomocí, nevede to k ničemu dobrému. I když se vám bude zdát, že je vše dobře provedeno, nemusí tomu tak být. V budoucnu by se pak mohli velmi rychle ukázat první chyby.

Koupelna v panelovém bytě vyžaduje důkladné naplánování

Pokud máte v bytě umakartové jádro, je rekonstrukce koupelny určitě zapotřebí. Dříve nebo později by k tomu stejně došlo. Navíc jak se říká, čím dříve, tím lépe pro vás. Jestliže v domácnosti nežijete sám a sdílíte ji s partnerkou nebo dokonce s rodinou, je tady jeden problém. Každý od koupelny očekává něco jiného. Vy jako muž dáváte přednost raději rychle sprše, ženy naopak koupelnu využívají jako místo k odpočinku. Je nutné se domluvit, jestli tedy sáhnete po sprchovém koutu nebo vaně. Musíte si připomenout, že jde o koupelnu v bytě. To vám značně snižuje šance mít obojí.

V případě, že je vaše koupelna malá, volte raději sprchovací kout, už jen z toho důvodů, že budete mít pár centimetru k dobru. Ještě před tím, než se bude provádět rekonstrukce koupelny v panelovém bytě je na místě, vybrat si barvu, ve které chcete koupelnu mít. Zkusíte originální černou, která je v dnešní době velkým trendem? Nebo zvolíte raději klasiku? Rovněž se musíte domluvit s partnerkou.

Návrh koupelny nemusí být na škodu

Určitě mi dáte za pravdu, že něco jiného je to, jak si koupelnu představujete vy a něco jiného, jak bude vypadat na živo. Doba se neustále posouvá a tím i rekonstrukce koupelny, zvlášť potom ta v panelovém bytě. Věděli jste, že téměř u každé stavební společnosti si můžete nechat vypracovat návrh koupelny při využití jejich služeb zdarma? Jestliže se vám nebude návrh líbit, není nic jednoduššího než si nechat navrhnout nový plánek.

Stavební firma – jak vybírat, aby nezpůsobila více škody než užitku?

Zákládním bodem při výběru kvalitní stavební firmy je zajít za rodinou a nechat si poradit od nich. Pokud nemáte nikoho, kdo prováděl rekonstrukci, nezbývá vám nic jiného než sáhnout po internetu. Výběru byste měli věnovat dostatečné množství času, jde přece o vaši koupelnu. Mnoho zájemců o rekonstrukcí dělá chybu v tom, že zavolá hned první firmě, která se jim ukáže. To se může časem ukázat jako chyba. První firma na internetu nemusí hned znamenat, že jde o nejkvalitnější společnost ve stavebním oboru. Nechte si je důkladně prověřit! Od referencí, recenzí až po facebook. Na facebooku mnohdy zjistíte informace, které byste se jinde nemuseli nikdy dozvědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *